Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

29 Eylül 2015 Salı

LANCOME GRANDIÔSE MASKARABir maskara var adeta benden senden öte benden senden ziyade :)
9 aydır benimle birlikte, hemen hemen her gün kullanmama rağmen hala bitmedi, benimle bütünleşmeye devam ediyor. Kendisi şekil itibariyle uygulamayı becerebilir miyim acaba diye düşündürtmüyor değil
 ama deneyimlerim sonucu söyleyebilirim ki dünyanın en kolay uygulanabilen maskarası tanımını hakediyor. Lancome'un gülleri zaten her zaman beni benden almıştır, tasarım itibari ile de fazlasıyla cezbedici, aynı kuğu boynu.
Verilen parayı hakediyor, hele benim gibi aylarca kullanırsanız tadından yenmez. Güncel fiyatına dair net bir bilgim yok ama sene başında 89 TL idi.

Ben biri bitmeden başka bir maskara kullanamıyorum, çoklu maskaralılığa karşı değilim tabiki ama tercihim bu doğrultuda:) Açıkçası Bioderma Sensibio H2O ile de o kadar kusursuz temizleniyor ki, diğer maskaralarıma elim gitmiyor. 
Tabi Grandiose' den önce benim biricik maskaram LE 2 DE GUERLAIN di, hem üst hem alt kirpiklere uygulanabilen çift taraflı aplikatörü ve sapsarı ambalajı ile her açıdan göze hitap ediyordu. Geçmiş zaman ile konuşmamın sebebi ne yazık ki siyahının üretimi durduruldu, kahverengi tercih edenler hala Sevil ve Sephora mağazalarından ulaşabilirler, yalnız bir uyarı yapmam lazım sene başında ben kullanırken 110 TL olan fiyatı en son gördüğümde 160 TL civarına yükselmişti. Ne kadar uzun süre kullanılabiliyor olsada pahalı kozmetiklerin başına geçmiş artık kendisi. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Siyahı için daha minik ambalajlı versiyonu çıktı ama onu daha deneme fırsatım olmadı. 

Esas konumuza dönecek olursak Lancome Grandiôse tüm iltifatları hakeden bir ürün, hala üretimdeyken bir şans verin derim. Kirpikleri dolgun gösterir, yapıştırmaz, tek tek ayırır yorumlarını kendim için gönül rahatlığıyla yapabilirim. Maskara konusunda genelleme yapmaktan çekiniyorum çünkü herkes üzerinde farklı duruşlar sergileyebiliyor, kirpikden kirpiğe değişiyor. Ben bir kaç farklı kişide denedim, onayladım. Topaklanma yapmıyor, sonuna kadar savunurum.
Ayrıca oynar başlıklı maskaraları kullanmayı tercih etmem çünkü muhakkak sürerken yay gibi gerilir ve üzerindeki boyacıkları göz kapağınıza sıçratıverirsiniz, işte tam bu noktada Grandiose tam not alıyor, her ne kadar boynu narin gözüksede fırça kısmı hareketli değil, kontrol sizde.

Kirpiklerinize iyi bakın, 
Sevgiler
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz :


1 yorum :

  1. Gerçekten anlatıldığı kadar mükemmel,anlatılan özellikleri dışında,benim gibi rimel sürdüğünde baş ağrısı çekenlere şiddetle önerilir, böyle bir sorunla karşılaşmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

    YanıtlaSil