Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

29 Eylül 2015 Salı

LANCOME GRANDIÔSE MASKARABir maskara var adeta benden senden öte benden senden ziyade :)
9 aydır benimle birlikte, hemen hemen her gün kullanmama rağmen hala bitmedi, benimle bütünleşmeye devam ediyor. Kendisi şekil itibariyle uygulamayı becerebilir miyim acaba diye düşündürtmüyor değil
 ama deneyimlerim sonucu söyleyebilirim ki dünyanın en kolay uygulanabilen maskarası tanımını hakediyor. Lancome'un gülleri zaten her zaman beni benden almıştır, tasarım itibari ile de fazlasıyla cezbedici, aynı kuğu boynu.
Verilen parayı hakediyor, hele benim gibi aylarca kullanırsanız tadından yenmez. Güncel fiyatına dair net bir bilgim yok ama sene başında 89 TL idi.

Ben biri bitmeden başka bir maskara kullanamıyorum, çoklu maskaralılığa karşı değilim tabiki ama tercihim bu doğrultuda:) Açıkçası Bioderma Sensibio H2O ile de o kadar kusursuz temizleniyor ki, diğer maskaralarıma elim gitmiyor. 
Tabi Grandiose' den önce benim biricik maskaram LE 2 DE GUERLAIN di, hem üst hem alt kirpiklere uygulanabilen çift taraflı aplikatörü ve sapsarı ambalajı ile her açıdan göze hitap ediyordu. Geçmiş zaman ile konuşmamın sebebi ne yazık ki siyahının üretimi durduruldu, kahverengi tercih edenler hala Sevil ve Sephora mağazalarından ulaşabilirler, yalnız bir uyarı yapmam lazım sene başında ben kullanırken 110 TL olan fiyatı en son gördüğümde 160 TL civarına yükselmişti. Ne kadar uzun süre kullanılabiliyor olsada pahalı kozmetiklerin başına geçmiş artık kendisi. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Siyahı için daha minik ambalajlı versiyonu çıktı ama onu daha deneme fırsatım olmadı. 

Esas konumuza dönecek olursak Lancome Grandiôse tüm iltifatları hakeden bir ürün, hala üretimdeyken bir şans verin derim. Kirpikleri dolgun gösterir, yapıştırmaz, tek tek ayırır yorumlarını kendim için gönül rahatlığıyla yapabilirim. Maskara konusunda genelleme yapmaktan çekiniyorum çünkü herkes üzerinde farklı duruşlar sergileyebiliyor, kirpikden kirpiğe değişiyor. Ben bir kaç farklı kişide denedim, onayladım. Topaklanma yapmıyor, sonuna kadar savunurum.
Ayrıca oynar başlıklı maskaraları kullanmayı tercih etmem çünkü muhakkak sürerken yay gibi gerilir ve üzerindeki boyacıkları göz kapağınıza sıçratıverirsiniz, işte tam bu noktada Grandiose tam not alıyor, her ne kadar boynu narin gözüksede fırça kısmı hareketli değil, kontrol sizde.

Kirpiklerinize iyi bakın, 
Sevgiler
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz :


1 yorum :

  1. Gerçekten anlatıldığı kadar mükemmel,anlatılan özellikleri dışında,benim gibi rimel sürdüğünde baş ağrısı çekenlere şiddetle önerilir, böyle bir sorunla karşılaşmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

    YanıtlaSil