Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

3 Ekim 2015 Cumartesi

BENEFIT HIGH BROW KAS KALDIRICI KALEM"Haydi Kaşlar Havaya"
Slogandan da anlayacağınız üzere kaş kaldırıcı bir kalemden bahsediyorum.
İstediğiniz kadar beyaz, bej-pembe tonlarında toz farları ve aydınlatıcıları kaş altına kullanın, bence bir Benefit High Brow etmiyor. Denedim, gördüm.
Teşekkürler burdan Benefit'e gitsin, kolaylık kalem şeklinde ayağımıza gelmiş. Sürümü kolay, toz olmadığı için bulaşmıyor, uçmuyor, göz kapaklarınıza inmiyor. Serçe parmaklarınızla da kolay bir şekilde dağıtabiliyorsunuz.

İki rengi var; buz pembesi ve ışıltılı şampanya. Buz pembesi olan bende daha doğal durdu çünkü bu ürünü gelin makyajım için satın almıştım ve farım ışıltılı olacağı için makyözüm daha mat olan pembe rengi tercih etmemi istedi. Yine de denemeden almamak lazım, her tende duruşu farklı olacaktır. Kısacası, bu kalem abartıdan uzak sadelik sevenlere çok büyük bir kolaylık. 


Kaş altı ve göz altı aydınlatıcılarında özellikle sevmediğim bir şey varsa o da ampul gibi bir parlama. Fotoğraflarda bu parlama adeta Casper gibi görünmenize sebep olabilir. Ayarında, hafif bir uygulama daha doğru bir tercih olacaktır, sürerken yoğun bir uygulama yapmaktan kaçının, benden söylemesi.

Ayrıca aydınlatıcının daha etkili görünmesi için kaşların da güzel şekillendirilmiş olması bir diğer önemli nokta. Şekillendirilmiş kaşları ihtiyaç doğrultusunda doldurup jel bir kaş rimeli ile tarayarak sabitledikten sonra sokağa çıkabiliriz :) Tabi kaşlarım gün içinde hiç düşmüyor diyorsanız, bir şey sürmenize gerek yok.

Unutmayalım ki, kaş altlarını aydınlatmak uygulamış olduğumuz far ve eyeliner'ın da daha belirgin ve doğal durmasını sağlayacaktır. Makyaj yapmamış olsanız bile sağlıklı bir görünüme, aydınlığa kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kaşlarınızda daha kavisli ve kalkık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Sırf kaş altı değil, aynı zaman da kaşlarınızın üzerine de kaş hizasında yaptığınız uygulama göz çevrenize sağlıklı bir görünüm vadediyor.

High BROW' un başka bir kullanım alanı ise göz içleridir. Genellikle damarlı ve kırmızı görünüme sahip olan bu bölgeye uyguladığımızda daha etkili bakışlara sahip olabiliriz.  Gözlerimiz daha aydınlık ve daha temiz gözükür, damarlı görünüm yok olur, gözlerin iriliği daha iyi ortaya çıkar.
Benefit ürünlerine Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz, bu kadar akıllı bir ürünü bir deneyin derim.
Serin bir hafta sonu olsun
Sevgiler,
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz :
https://www.blogger.com/follow-blog.g?blogID=3828750734219796106

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder