Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

4 Ekim 2015 Pazar

"DONDURMA MI? SEKER Mi?" MiNT YESiLi OJELER


Huzur dolu bir sonbahar Pazar'ından herkese merhaba.
Aslında İzmir'de yaşayanlar için hala yaz bitmiş sayılmaz, güneş yüzünü ve sıcaklığını bugün de bizlerden saklamadı. Bu sebepten dolayı yazdan kalma bir paylaşım yapmak istedim. Aslına bakacak olursak benim gibi mint yeşili sevenler için bu rengin bir mevsimi olduğunu düşünmüyorum. Yaz-kış ruhumuzu besleyen bir renk mint, nam-ı diğer nane yeşili. Oje olarak parmaklarımıza sürdüğümüzde ise ruhumuzu beslemekle kalmıyor, gözlerimize de sevinç katıyor. Ne çok anlam yükledim bir renge:) Bu haftanın son blog yazısının konusu tatlı bir soru ile başlasın o zaman:
Şeker mi? Dondurma mı?

Oje kategorisinde benim daimi favori rengim mint yeşili ve tonları. Tabi ki sonbaharda toprak tonlarına doğru bir geçiş yapsamda, bu renkten uzun süre ayrı kalamıyorum. Benim gibi düşünüyorsanız size çok tatlı iki ojeden bahsedeceğim.

İlki, Güney Kore markası Etude House' un Sweet Recipe Ice Cream Nails serisinden GR701 nolu ojesi. Şişesi adeta minnaklıktan bolca nasibini almış. Bir dondurma külahı şeklinde tasarlanan kapağı ile biz kadınların "ay çok şeker, yeme de yanında yat" diyerekten havada kapacağı bir oje mertebesine ulaşmış. Bu sebepten dolayı bu yazı koleksiyon sahiplerine bir sesleniş niteliğindedir:)
Yassı fırçası sayesinde sürümü çok kolay ve pürüzsüz bir dokusu var. Tek katta istenen tok duruşu veriyor, parlak bitişli ve çok çabuk kuruyor. Tırnak uçlarından da kolay kolay silinmiyor, soyulmuyor. Türkiye de Etude House ürünlerinin satışı yok. Ben online yolu kullanarak ebay üzerinden satın aldım. Hiç bir aksilik çıkmadan 15 gün içerisinde elime ulaştı, hem de free shipping ile 3$ civarında cüzzi bir miktar ödedim. Bu fiyata bu kalite inanılmaz dedirtiyor.
Ruhu cıvıl cıvıl olan insanları minnak bir oje çokça mutlu ediyor, test edildi, onaylandı. Ayrıca tatlı mı tatlı renkleri var, bir inceleyin derim.

Gelelim esas şahaneye:)
Yazın, İzmir Bostanlı Watsons şubesi açılır açılmaz aldığım ilk şey şekerli görünüme sahip olan bir oje olmuştu. Rimmel London'ın Sweetie Crush serisinden 010 Fizzy Applelicious renginden bahsediyorum. İki kat sürümde üstü şekerli bir tırnak görünümüne ulaşıyorsunuz. Böyle bir teknik zaten vardı, ojenizi sürdükten sonra üzerine toz şeker serperdiniz ama bu öyle toz şeker gibi diri diri durmuyor. Dokusu hafif pürüzlü, görünümü sedefli yeşil,sanki elmalı şekerleme.
Diğerinde olduğu gibi bunun da pembeli sarılı, çeşitli renkleri mevcut.


Eee ne karar verdiniz? Sizin tercihiniz dondurma mı? Şeker mi? Yoksa siz de benden misiniz? :)
Mintli kalın,
Sevgiler,
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz:Hiç yorum yok :

Yorum Gönder