Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

4 Ekim 2015 Pazar

"DONDURMA MI? SEKER Mi?" MiNT YESiLi OJELER


Huzur dolu bir sonbahar Pazar'ından herkese merhaba.
Aslında İzmir'de yaşayanlar için hala yaz bitmiş sayılmaz, güneş yüzünü ve sıcaklığını bugün de bizlerden saklamadı. Bu sebepten dolayı yazdan kalma bir paylaşım yapmak istedim. Aslına bakacak olursak benim gibi mint yeşili sevenler için bu rengin bir mevsimi olduğunu düşünmüyorum. Yaz-kış ruhumuzu besleyen bir renk mint, nam-ı diğer nane yeşili. Oje olarak parmaklarımıza sürdüğümüzde ise ruhumuzu beslemekle kalmıyor, gözlerimize de sevinç katıyor. Ne çok anlam yükledim bir renge:) Bu haftanın son blog yazısının konusu tatlı bir soru ile başlasın o zaman:
Şeker mi? Dondurma mı?

Oje kategorisinde benim daimi favori rengim mint yeşili ve tonları. Tabi ki sonbaharda toprak tonlarına doğru bir geçiş yapsamda, bu renkten uzun süre ayrı kalamıyorum. Benim gibi düşünüyorsanız size çok tatlı iki ojeden bahsedeceğim.

İlki, Güney Kore markası Etude House' un Sweet Recipe Ice Cream Nails serisinden GR701 nolu ojesi. Şişesi adeta minnaklıktan bolca nasibini almış. Bir dondurma külahı şeklinde tasarlanan kapağı ile biz kadınların "ay çok şeker, yeme de yanında yat" diyerekten havada kapacağı bir oje mertebesine ulaşmış. Bu sebepten dolayı bu yazı koleksiyon sahiplerine bir sesleniş niteliğindedir:)
Yassı fırçası sayesinde sürümü çok kolay ve pürüzsüz bir dokusu var. Tek katta istenen tok duruşu veriyor, parlak bitişli ve çok çabuk kuruyor. Tırnak uçlarından da kolay kolay silinmiyor, soyulmuyor. Türkiye de Etude House ürünlerinin satışı yok. Ben online yolu kullanarak ebay üzerinden satın aldım. Hiç bir aksilik çıkmadan 15 gün içerisinde elime ulaştı, hem de free shipping ile 3$ civarında cüzzi bir miktar ödedim. Bu fiyata bu kalite inanılmaz dedirtiyor.
Ruhu cıvıl cıvıl olan insanları minnak bir oje çokça mutlu ediyor, test edildi, onaylandı. Ayrıca tatlı mı tatlı renkleri var, bir inceleyin derim.

Gelelim esas şahaneye:)
Yazın, İzmir Bostanlı Watsons şubesi açılır açılmaz aldığım ilk şey şekerli görünüme sahip olan bir oje olmuştu. Rimmel London'ın Sweetie Crush serisinden 010 Fizzy Applelicious renginden bahsediyorum. İki kat sürümde üstü şekerli bir tırnak görünümüne ulaşıyorsunuz. Böyle bir teknik zaten vardı, ojenizi sürdükten sonra üzerine toz şeker serperdiniz ama bu öyle toz şeker gibi diri diri durmuyor. Dokusu hafif pürüzlü, görünümü sedefli yeşil,sanki elmalı şekerleme.
Diğerinde olduğu gibi bunun da pembeli sarılı, çeşitli renkleri mevcut.


Eee ne karar verdiniz? Sizin tercihiniz dondurma mı? Şeker mi? Yoksa siz de benden misiniz? :)
Mintli kalın,
Sevgiler,
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz:Hiç yorum yok :

Yorum Gönder