Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

21 Ekim 2015 Çarşamba

FAVORi SONBAHAR FARLARI / GOSH-RIMMEL LONDONHerkese Merhabalar!
Sonbaharın favori rengi, bronz-bakır-kremit arası farlarımı anlatayım dedim ama sonbahar da bitti bitecek. Yapraklar kuruyup döküldükçe, doğa da en sevdiğim renk bu. Ankara da okurken daha da çok severdim bu mevsimi, karasallık mı desem, ağaçlarımı desem ne desem bilemiyorum ama bir başkaydı sonbahar orada. Daha çok kiremit renkliydi yapraklar...
Konumuza hızlıca başlıyorum. 
Buğday ten de rengini daha çok belli eden, göz kapağına uygulamadan önce altına bir far bazı uygulandığında kalıcılığı daha da artan, benim gözümden kiremit rengi ama  bronz ve bakır olarak da adlandırılan iki fardan bahsedeceğim.

 İlki, RIMMEL LONDON- 006 BRONZE MAGNATE :


Rimmel London'ın bu toz farı uçuş uçuş bir far değil. Sürer sürmez veya zaman geçtikçe göz altlarına inmiyor. Bunun yegane sebebi yapısı mı diye kesin konuşamam çünkü altına bir far bazı uyguluyorum, o şekilde daha da çok sabitlenmiş oluyor. Parmaklarımla yaydıktan sonra bir karıştırma fırçası kullanmayı tercih ediyorum.
Bu ürün ilk çıktığında Watsons' ın bir bayram indiriminden heycanla almıştım ve taşınırken sizlere ömür... Başka bir bayramda yeniden kavuştuk kendisiyle :)
Yani şair burada çok hassas olduğundan, çantaya atılmaya, heleki düşürmeye gelmediğinden bahsediyor :) İndirimsiz fiyatını tam olarak hatırlamıyorum ama 10-15 TL den fazla olduğunu zannetmiyorum. Kalıcılığı, rengi, pürüzsüz ve ipek gibi dokusu göz önüne alınırsa ucuz bile sayılır. Benim gibi düşürüp kırmazsanız ve her gün sürmezseniz de yıllarca sizinle kalabilir.
(Bir far'a çok fazla anlam yüklediğim doğrudur).

Diğer şahane far:  GOSH MINERAL WATERPROOF EYE SHADOW- 004 COPPER


Söylenebilecek çok şey var bu far için: Kalem şeklinde, açılıp kapanabilen mekanizmalı, ambalajı ile MAC ve KİKO ürünlerini anımsatan, suya dayanıklı, mineral kategorisinden... Başka başka renkleride mevcut tabi ki. Detaylı olarak incelediğimde sadece ambalajı ile değil, kalitesi, yapısı ve kalıcılığı ile de az önce bahsettiğim iki markanın farlarına çok benzediğini gördüm. Rimmel London'ın farı ile karşılaştırdığımda ise suya dayanıklı bir far olduğu için Gosh'un daha kalıcı olduğunu söyleyebilirim. 
Fiyatını 15-20 TL arasında olarak hatırlıyorum ama yine bir indirime denk getirirseniz daha ucuza sahip olabilirsiniz.


1 Numara  RIMMEL LONDON
2 Numara GOSH
Rimmel London ürünlerine Watsons mağazalarından, Gosh ürünlerine ise Gratislerden ulaşabilirsiniz.
Sorularınız ve yorumlarınız olursa aşağıya yorum kısmına bırakmayı unutmayın.
Sonbaharın tadını çıkartmaya bakın,
Kış aylarında da sonbahar renkleri ile kalın,
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Çok güzel bir rimel . RIMMEL LONDON daha güzel ve doğal duruyor ama

    YanıtlaSil
  2. http://beyazbegonvil.blogspot.com.tr/2015/10/bloglar-aras-paylasm-etkinligi.html
    Canım böyle bir etkinlik başlattım :) Yazını G+da paylaştım :) Ne kadar paylaşırsak o kadar büyürüz :) Sende arkadaşlarının yazılarını paylaşarak blogger dostlarına destek ol ! :)
    Bu arada takipteyim bana da beklerim cnm :)

    YanıtlaSil