21 Ekim 2015 Çarşamba

FAVORi SONBAHAR FARLARI / GOSH-RIMMEL LONDONHerkese Merhabalar!
Sonbaharın favori rengi, bronz-bakır-kremit arası farlarımı anlatayım dedim ama sonbahar da bitti bitecek. Yapraklar kuruyup döküldükçe, doğa da en sevdiğim renk bu. Ankara da okurken daha da çok severdim bu mevsimi, karasallık mı desem, ağaçlarımı desem ne desem bilemiyorum ama bir başkaydı sonbahar orada. Daha çok kiremit renkliydi yapraklar...
Konumuza hızlıca başlıyorum. 
Buğday ten de rengini daha çok belli eden, göz kapağına uygulamadan önce altına bir far bazı uygulandığında kalıcılığı daha da artan, benim gözümden kiremit rengi ama  bronz ve bakır olarak da adlandırılan iki fardan bahsedeceğim.

 İlki, RIMMEL LONDON- 006 BRONZE MAGNATE :


Rimmel London'ın bu toz farı uçuş uçuş bir far değil. Sürer sürmez veya zaman geçtikçe göz altlarına inmiyor. Bunun yegane sebebi yapısı mı diye kesin konuşamam çünkü altına bir far bazı uyguluyorum, o şekilde daha da çok sabitlenmiş oluyor. Parmaklarımla yaydıktan sonra bir karıştırma fırçası kullanmayı tercih ediyorum.
Bu ürün ilk çıktığında Watsons' ın bir bayram indiriminden heycanla almıştım ve taşınırken sizlere ömür... Başka bir bayramda yeniden kavuştuk kendisiyle :)
Yani şair burada çok hassas olduğundan, çantaya atılmaya, heleki düşürmeye gelmediğinden bahsediyor :) İndirimsiz fiyatını tam olarak hatırlamıyorum ama 10-15 TL den fazla olduğunu zannetmiyorum. Kalıcılığı, rengi, pürüzsüz ve ipek gibi dokusu göz önüne alınırsa ucuz bile sayılır. Benim gibi düşürüp kırmazsanız ve her gün sürmezseniz de yıllarca sizinle kalabilir.
(Bir far'a çok fazla anlam yüklediğim doğrudur).

Diğer şahane far:  GOSH MINERAL WATERPROOF EYE SHADOW- 004 COPPER


Söylenebilecek çok şey var bu far için: Kalem şeklinde, açılıp kapanabilen mekanizmalı, ambalajı ile MAC ve KİKO ürünlerini anımsatan, suya dayanıklı, mineral kategorisinden... Başka başka renkleride mevcut tabi ki. Detaylı olarak incelediğimde sadece ambalajı ile değil, kalitesi, yapısı ve kalıcılığı ile de az önce bahsettiğim iki markanın farlarına çok benzediğini gördüm. Rimmel London'ın farı ile karşılaştırdığımda ise suya dayanıklı bir far olduğu için Gosh'un daha kalıcı olduğunu söyleyebilirim. 
Fiyatını 15-20 TL arasında olarak hatırlıyorum ama yine bir indirime denk getirirseniz daha ucuza sahip olabilirsiniz.


1 Numara  RIMMEL LONDON
2 Numara GOSH
Rimmel London ürünlerine Watsons mağazalarından, Gosh ürünlerine ise Gratislerden ulaşabilirsiniz.
Sorularınız ve yorumlarınız olursa aşağıya yorum kısmına bırakmayı unutmayın.
Sonbaharın tadını çıkartmaya bakın,
Kış aylarında da sonbahar renkleri ile kalın,
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Çok güzel bir rimel . RIMMEL LONDON daha güzel ve doğal duruyor ama

    YanıtlaSil
  2. http://beyazbegonvil.blogspot.com.tr/2015/10/bloglar-aras-paylasm-etkinligi.html
    Canım böyle bir etkinlik başlattım :) Yazını G+da paylaştım :) Ne kadar paylaşırsak o kadar büyürüz :) Sende arkadaşlarının yazılarını paylaşarak blogger dostlarına destek ol ! :)
    Bu arada takipteyim bana da beklerim cnm :)

    YanıtlaSil