Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

6 Ekim 2015 Salı

SOLEIL TAN DE CHANEL KREM BRONZLASTIRICI


Günün tercih edilesi makyaj ürünü, mis gibi çikolata kokulu bir krem bronzer, 
SOLEIL TAN DE CHANEL 
Bloğum hazırlık aşamasındayken ilk olarak instagram üzerinden paylaşmıştım bu ürünü, artık olması gerektiği yerde yerini aldı, bloğumda :)
Ah biz kızlar, pek çok makyaj ürününü sırf güzel kokuyor diye alırız ama bu bronzer güzel kokusunun yanı sıra tüm övgüleri hakediyor.
Ben, çok fazla ten ürünü kullanmayı tercih etmiyorum, hele ki yaz aylarında hiç kullanmadım diyebilirim. Ancak havaların serinlemesi ile hafif bir fondöten uygulamasından sonra hatta bazen onu bile yapmayarak, sadece göz altı kapatıcımı pudra ile sabitledikten sonra direk kontürleme bölgelerine uyguluyorum. Özellikle kolay uçabilecek toz ürünlerdense bu tarz  krem formdaki ürünleri kullanmayı tercih ediyorum. 
Maalesef bu ürünün, uzun bir süre ülkemizden çekildiğine dair haberler yayılmıştı, İzmir'de hiç bir yerde bulamamıştım. Güzel haberi bundan bir iki ay önce Alsancak Sephora'daki güzellik uzmanı verdi. Chanel, gelen yoğun ilgiye dayanamamış olacak ki bronzer'ının sınırlı sayıda da olsa belirli aralıklarla Sephoralar'da satışa sunulacağının haberini vermiş. Alsancak Sephora da iki adet olduğunu görünce birini kapmıştım. Ara ara mağazaya uğradığımda hala denk geliyorum, eğer bulamazsanız da başka şubelere de sordurarak ayırtıp alabilirsiniz, bir şekilde bir şubede bulunuyor.
30gr'lık paketi çok uzun bir zaman tükenmek bilmeyecek cinsten. Chanel, sade ve şık paketlemesinden hiç bir zaman vazgeçmeyecek gibi duruyor.


Her şeyden öte bu kadar doğal bir tona sahip olan bronzer görmedim ben, her cilt rengine uygun bir duruşu var. Ayrıca, makyaj bazı işlevi de var. Benin için en güzel yanı , kontürleme işleminin baş tacı olması oldu, bu sebeple gelin makyajımda en sevdiğim kısımdı. Sabah 10'dan gece yarılarına kadar bir gram dağılmadan, bozulmadan yüzümdeydi, onca hareket etmeye, öpüşmeye, dansa rağmen bana mısın demedi.

İki aylık deneyimime dayanarak söyleyebilirim ki, pek çok ürüne reaksiyon gösteren kuruya dönük karma, hassas ve alerjik cildimde hiç bir tepkimeyle karşılaşmadım.
Ben bu bronzer'ı eğer fondötenin üzerine uygulayacaksam genellikle Chanel'in diğer bir ten ürünü olan VITALUMIERE AQUA fondötenini kullanmayı tercih ediyorum. Bu hafta bu fondöten hakkında da bir inceleme yazısı paylaşacağım, o sebeple şimdilik daha fazla ayrıntıya girmiyorum. 

Unutulmaması gereken çok önemli bir şey var. Makyaj malzemesi satın alırken sadece  markasına önem vermektense her zaman cildiniz neye uyum sağlıyorsa ve sağlıklı duruyorsa onu tercih etmelisiniz. Görüp, duyup hemen almadan önce, ürünü mağazalarda cildinize uygulatıp, mümkünse o gün boyunca cildinizdeki duruşunu, cildinizin reaksiyon gösterip göstermeyeceğini takip ettikten sonra alın. Pahalı olan her ürün size uyar, alerji yapmaz diye bir şey söylemek asla doğru değildir. Önümüzdeki günlerde high end yani yüksek kalite markaların yanı sıra pek çok drugstore yani onlara muadil olabilecek markalardan da ürünler tanıtıyor olacağım.

Kendinizi iyi hissettiğiniz güzel bir gün olsun,
Sevgiler,
EK
Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz:

2 yorum :

 1. Ne güzel anlatmışsınız benim de çok istediğim bir ürün ama bulamıyorum yaa bulamıyorum fiyatını bile göze almıştım! Bir ara Sevil'in sitesinde satışı vardı. Umarım denk gelirim bulurum bir yerlerde. Sevgileeer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Bakimlii Bayan,
   Memnun oldum, herhangi bir Sephora mağazasına haber bırakmayı deneyin, gelince arıyorlar.
   Bir arkadaşım o sayede kavuştu:)
   Umarım kısa sürede bulursunuz,
   Sevgiler.

   Sil