Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

18 Ekim 2015 Pazar

VINTAGE - ANI DEFTERi HAZIRLAMAMerhabalar!
Pazar gününden bir vintage fikir gelsin istedim ve kraft kağıtlarının verdiği nostaljik etkiyle seçimimi "Anı Defteri Hazırlama" dan yana kullandım.
En mutlu gününüzde sıradan, beyaz sayfalı hazır defterlerdense kendi emeğinizle hazırladığınız, manevi açıdan çok anlamlı olan bir anı defteriniz neden olmasın?
Hazırlamanız için herhangi bir kırtasiyeden bulabileceğiniz eskiz defteri, kraft paket ipi, renkli kurdeleler, sulu boya ve de  annenizin yıllardan beri salonunda duran krem rengi yapay güller yeterli :)
Bir de hazırlarken sizinle olması gereken en önemli şey: sizi çok seven insanlar.
Gelelim bu defterin nasıl ortaya çıktığına...

Önce güller saplarından ayıklanıp sulu boya ile konsepte uygun pembe tonlarda boyandı.


Ardından, acaba kapağı nasıl dizayn etsek bu güllerle diye düşünürken, yıllardır bileğimizde dolaşan, sembol haline gelen baş harflerimizi kalıp alarak, silikon tabancası yardımıyla yapıştırmaya karar verdik. Son olarak da, kraft ipi ile tül kurdeleleri defterin tellerinden geçirerek süsledik.


O önemli gün geldiğinde, bizimle içten bir kaç satır bir şeyler paylaşmak isteyen herkes renkli kalemler ile duygularını çizdi,boyadı,karaladı.
Bu şekilde bir anı defteri hazırlayarak, yıllar geçtikçe daha da vintage gözüken, daha nostaljik olan, salonumuzu süsleyen bir anı defterimiz olmuş oldu.
Herşeyden en kıymetlisi de içindekiler. İşte bazıları:Yeni haftada,
Sizi sevenlerle,
Mutlu,
Vintage'lı kalın.
Sevgiler,
EK

Dip Not: Birlikte hazırladığımız Eşime, Semoşa, Yıldoşa, Neşoşa, Zeynoya, Zülüye ve duygularını paylaşan tüm özel insanlara sevgilerle...

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:


2 yorum :