18 Ekim 2015 Pazar

VINTAGE - ANI DEFTERi HAZIRLAMAMerhabalar!
Pazar gününden bir vintage fikir gelsin istedim ve kraft kağıtlarının verdiği nostaljik etkiyle seçimimi "Anı Defteri Hazırlama" dan yana kullandım.
En mutlu gününüzde sıradan, beyaz sayfalı hazır defterlerdense kendi emeğinizle hazırladığınız, manevi açıdan çok anlamlı olan bir anı defteriniz neden olmasın?
Hazırlamanız için herhangi bir kırtasiyeden bulabileceğiniz eskiz defteri, kraft paket ipi, renkli kurdeleler, sulu boya ve de  annenizin yıllardan beri salonunda duran krem rengi yapay güller yeterli :)
Bir de hazırlarken sizinle olması gereken en önemli şey: sizi çok seven insanlar.
Gelelim bu defterin nasıl ortaya çıktığına...

Önce güller saplarından ayıklanıp sulu boya ile konsepte uygun pembe tonlarda boyandı.


Ardından, acaba kapağı nasıl dizayn etsek bu güllerle diye düşünürken, yıllardır bileğimizde dolaşan, sembol haline gelen baş harflerimizi kalıp alarak, silikon tabancası yardımıyla yapıştırmaya karar verdik. Son olarak da, kraft ipi ile tül kurdeleleri defterin tellerinden geçirerek süsledik.


O önemli gün geldiğinde, bizimle içten bir kaç satır bir şeyler paylaşmak isteyen herkes renkli kalemler ile duygularını çizdi,boyadı,karaladı.
Bu şekilde bir anı defteri hazırlayarak, yıllar geçtikçe daha da vintage gözüken, daha nostaljik olan, salonumuzu süsleyen bir anı defterimiz olmuş oldu.
Herşeyden en kıymetlisi de içindekiler. İşte bazıları:Yeni haftada,
Sizi sevenlerle,
Mutlu,
Vintage'lı kalın.
Sevgiler,
EK

Dip Not: Birlikte hazırladığımız Eşime, Semoşa, Yıldoşa, Neşoşa, Zeynoya, Zülüye ve duygularını paylaşan tüm özel insanlara sevgilerle...

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:


2 yorum :