7 Ekim 2015 Çarşamba

VINTAGE - KOL SAATiMerhabalar, vintage bölümünde bugün çok otantik bir saat var.
Anneninizin gençliğinden veya anneannenizden kalma eski bir saatiniz varsa, o saat bozuksa, saatçi tamirinin mümkün olmadığını söylüyorsa, siz de işlevselliğindense görünümüne değer veriyorsanız, çok güzel bir fikrim var.
Saatinizin maneviyatını, kurutulmuş güllerin verdiği nostaljik etkiyle birleştirerek daha da anlamlı hale getirebilir, antika saatinizi daha da vintage yapabilirsiniz :)Yapmanız gereken şeyler basit. Önce ince bir gözlük vidasıyla saatin arkasını açıyoruz. Eski saatler özellikle yanlardan kolay açılıyor. Ardından kuru gül tomurcuklarının yapraklarını ayırıyoruz ve saatin içine yerleştirip yeniden kapatıyoruz.
Sizin için önemli bir saat varsa, o saatin olduğu numara ortada kalıcak şekilde de yerleştirebilirsiniz yaprakları.
Başka bir seçenekte, eski siyah-beyaz bir resmi saatin kadranına sığacak şekilde küçültüp güller yerine vintage bir fotoğraf kullanmak olabilir, sizin zevkinize kalmış.
Hayalleriniz ve anılarınız doğrultusunda, papatya yaprakları veya mimozalar da kullanabilirsiniz.Anılara sahip çıkmanın çok güzel bir yolu oldu, zamanı güllerle bezemek.
Vintage' lı kalın,
Sevgiler
EK

Linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olabilirsiniz :

3 yorum :

  1. Anneannen seninle ve sevginle,senin kolunda zaman denizinde yüzüyor.Bir yer ve zamanda sevgiyle sevdiklerini kucaklamak üzere...

    YanıtlaSil
  2. Çok güzelmiş bayıldım :)

    YanıtlaSil