Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

17 Kasım 2015 Salı

ACQUA di GIOIA EDP - GIORGIO ARMANI PARFÜM iNCELEMESi


Mis gibi kokularla devam ediyoruz haftaya.
Salı gününün konuğu fresh, kalıcı, her mevsime ayak uyduran, tertemiz bir parfüm:
 Acqua di Gioia.
Yeni yıl öncesi, özellikle Kasım ayından başlayarak çeşitli kozmetik mağazaları indirime giriyor. Bu dönem de sevdiğiniz parfümleri vücut losyonları ile birlikte indirimli fiyata yakalama fırsatınız çok fazla. Vücut losyonu ile desteklenen kokular daima teninizde daha uzun süre kalıcılık sağlar. 
Bir parfümün tüm içeriğini tek koklayışta anlama yeteneğine maalesef sahip değilim, fakat; bu parfüm için limon ve yasemin kokusunun gayet net hissedildiğini söyleyebilirim. Ben genellikle tek bir parfüme kilitlenip kalmam, farklı şeyler denemeyi severim ama normalde fresh kokuları daha çok yaz aylarında kullanırım. Bu parfümün de deniz havası taşıyan, adeta güneş'e, yaz'a ithaf edilmiş bir etkisi var ama içeriğindeki limon sizi yanıltmasın, ekşi bir koku değil, kendine has yoğunluğuyla teninizle kolayca bütünleşiyor. Bir kokuya çok fazla somut anlamlar da yükleyemem, bende kalıcı olan bir parfüm bir başkasından uçup gidebilir veya çok şekerli koku seven birisi bu parfümü tercih etmeyebilir. En güzeli beğeneceğinizi düşündüğünüz kokuyu almadan önce gidip deneyin ve gün boyu üzerinizdeki kalıcılığını test edin. Ben, bu parfümü kış aylarında da yazı anımsayarak, severek kullanabileceğinizi düşünüyorum.


Kısacası konumuzun özeti, daha önce de burada yazdığım yazımda olduğu gibi, mis gibi kokmak!
Temiz kokmayı sevdikten sonra canınız hangi kokuyu istiyorsa, bütçeniz hangi parfüme yetiyorsa onu sürün, yeterki sürün, sürelim, sürünelim =) Abartmadan ama :) Boğmaya boğulmaya da gerek yok =)
Şu bir gerçek ki, güzel kokular insanı inanılmaz güzel motive ediyor.
Bir işe başlamadan önce sevdiğiniz bir kokuyu sürerek daha motive halde işinizi devam ettirebilirsiniz. Ya da bulunmak istemediğiniz bir ortama denk gelirseniz, sevdiğiniz kokunun arkasına sığınarak mutlu olabilirsiniz. Deneyin ;) 
Güzel bir salı günü olsun hepimize.
Sevgiyle,
Mis gibi kalın,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Koku sever biri olarak bunu denedim ama tenime gitmedi maalesef üzülerek söylemek gerekirse bende kalıcı etki yaratmadı size uymuşsa ne mutlu size :)

    YanıtlaSil
  2. Tenden tene değişiyor maalesef kokuların kalıcılığı.. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için :)

    YanıtlaSil