Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

17 Kasım 2015 Salı

ACQUA di GIOIA EDP - GIORGIO ARMANI PARFÜM iNCELEMESi


Mis gibi kokularla devam ediyoruz haftaya.
Salı gününün konuğu fresh, kalıcı, her mevsime ayak uyduran, tertemiz bir parfüm:
 Acqua di Gioia.
Yeni yıl öncesi, özellikle Kasım ayından başlayarak çeşitli kozmetik mağazaları indirime giriyor. Bu dönem de sevdiğiniz parfümleri vücut losyonları ile birlikte indirimli fiyata yakalama fırsatınız çok fazla. Vücut losyonu ile desteklenen kokular daima teninizde daha uzun süre kalıcılık sağlar. 
Bir parfümün tüm içeriğini tek koklayışta anlama yeteneğine maalesef sahip değilim, fakat; bu parfüm için limon ve yasemin kokusunun gayet net hissedildiğini söyleyebilirim. Ben genellikle tek bir parfüme kilitlenip kalmam, farklı şeyler denemeyi severim ama normalde fresh kokuları daha çok yaz aylarında kullanırım. Bu parfümün de deniz havası taşıyan, adeta güneş'e, yaz'a ithaf edilmiş bir etkisi var ama içeriğindeki limon sizi yanıltmasın, ekşi bir koku değil, kendine has yoğunluğuyla teninizle kolayca bütünleşiyor. Bir kokuya çok fazla somut anlamlar da yükleyemem, bende kalıcı olan bir parfüm bir başkasından uçup gidebilir veya çok şekerli koku seven birisi bu parfümü tercih etmeyebilir. En güzeli beğeneceğinizi düşündüğünüz kokuyu almadan önce gidip deneyin ve gün boyu üzerinizdeki kalıcılığını test edin. Ben, bu parfümü kış aylarında da yazı anımsayarak, severek kullanabileceğinizi düşünüyorum.


Kısacası konumuzun özeti, daha önce de burada yazdığım yazımda olduğu gibi, mis gibi kokmak!
Temiz kokmayı sevdikten sonra canınız hangi kokuyu istiyorsa, bütçeniz hangi parfüme yetiyorsa onu sürün, yeterki sürün, sürelim, sürünelim =) Abartmadan ama :) Boğmaya boğulmaya da gerek yok =)
Şu bir gerçek ki, güzel kokular insanı inanılmaz güzel motive ediyor.
Bir işe başlamadan önce sevdiğiniz bir kokuyu sürerek daha motive halde işinizi devam ettirebilirsiniz. Ya da bulunmak istemediğiniz bir ortama denk gelirseniz, sevdiğiniz kokunun arkasına sığınarak mutlu olabilirsiniz. Deneyin ;) 
Güzel bir salı günü olsun hepimize.
Sevgiyle,
Mis gibi kalın,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Koku sever biri olarak bunu denedim ama tenime gitmedi maalesef üzülerek söylemek gerekirse bende kalıcı etki yaratmadı size uymuşsa ne mutlu size :)

    YanıtlaSil
  2. Tenden tene değişiyor maalesef kokuların kalıcılığı.. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için :)

    YanıtlaSil