Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

26 Kasım 2015 Perşembe

JOHNSON'S BABY KOLAY SAÇ TARAMA SPREYi


Merhaba ışıldayan parlaklık!
Saçlarımızın karışıklığını açmak için mücadelemiz ilkokul yaşlarında başlar ve o saçlar uzun olduğu sürece devam eder :) Bir gün gelir, duştan çıktıktan sonra isyan eder, kestirip kurtulursunuz saçlarınızdan ama sizde kıyamayanlardansanız, benim gibi neliklerle uzattım ben o saçları diyorsanız, denemediğiniz ürün kalmaz :) Saçlar boyalı olunca işiniz daha da zorlaşıyor, saç uçları yıpranıyor, elastikleşiyor, saçlar nemini kaybediyor, duşta dünyanın kremini uygulayın fayda vermiyor, o saçlar a-çıl-mı-yor! Sonra bir zamanlar reklamlardaki gibi, saçınız açıkken birinin saçınıza dokunası tutuyor ve kilit! Yıllardır hemen hemen her markanın saç bakım kremlerini, duştan sonra saç açmayı kolaylaştıran spreylerini deniyorum, ilk kullanımlarda işe yarıyor gibi görünseler de, bir kaç kullanımdan sonra ya saçta ağırlık hissi veriyor, yağlanmasına yol açıyor ya da sadece güzel bir koku bırakıyorlar. Son zamanlar da yeni bir dostum var! Dostum diyorum, çünkü bugüne kadar hiç kimse hayatımı bu kadar kolaylaştırmadı. Johnson's Baby 'nin kolay saç tarama spreyinden bahsediyorum. İlk gördüğümde açıkçası alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Bebeklerin ipek gibi saçlarını açmak için çok fazla bir performansa zaten gerek yoktur, bu ürün boyalı bir saçta ne kadar etkili olabilir ki diye düşündüm. Geçtiğimiz günlerdeki indirim furyasında da dayanamayıp aldım. Almamı tetikleyen sebeplerden biri de daha önce Johnson's Baby 'nin Bed Time isimli vücut şampuanından çok memnun kalmış olmamdı, bebeklerin hassasiyetine göre üretilen ürünler genellikle benim gibi alerjisi olanlar için ideal ürünler oluyor. 
İlk izlenimlerime gelecek olursak, Johnson's Baby saç tarama spreyi benim yıkandıktan sonra karmakarışık, yumağa dönüşen saçlarımı 4-5 püskürtme ile açmayı başardı. Bu saç spreyi sayesinde ekstradan bir bakım yağı sürmeme de gerek kalmadı çünkü içerisinde az miktarda da olsa argan yağı mevcut. Hiç bir şekilde saçımı yağlandırmadı ve ağırlık hissi vermedi. Zaten yapısı da adete su kıvamında. Kokusuna gelecek olursak şu şarkıyı hiç abartmıyorlar doğrusu, saçlarım ipek gibi kokum bebek gibi <3 :)
İçeriğinde parıltılı vücut yağları gibi herhangi bir sim yok yalnız vadettiği ışıldayan parlaklık  gerçek! 200 ml' lik kutusuyla adete bir mucize spreyi diyebilirim. Gün ışığında canlı ve sağlıklı görünen saçlarıma geri kavuştum, hem de sanki hiç boya yokmuşcasına.
Deneyenleriniz olursa umarım benim kadar memnun kalır. Herhangi bir kozmetik marketten satın alabilirsiniz. Güncel fiyatı 13 TL civarında.
Bu sprey ışıldayan parlaklık serisinin devam ürünü, şampuanı ve saç kremini henüz denemedim. Deneyenleriniz varsa yorumlarınızı aşağıdaki kutucukta benimle paylaşmayı unutmayın.
Haftanın tamamlanmasına kısa bir süre kaldı. Havalarda serinlemiş, yağmur da tatlı tatlı yağarken sonbahardan kışa geçmenin tadını çıkartın.
Seygiyle kalın,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder