Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

16 Kasım 2015 Pazartesi

RIMMEL LONDON - LOVE GLITTERS PIRILTILI OJE


Tam manasıyla "Yeni Yıl" ruhunun ortasındayım :)
Yılın en umutlu, en mutlu mevsimi, en güzel son iki ayıdır benim için <3
Bu zamanlarda heyecanla yeni yeni süsler arar, heyecanla çam ağacımı süsler, çocuk gibi hediyeler alarak ağacın altına dizer,  31 Aralığı iple çekerim. Evde her yerden bir pırıltı sallanır, küçük küçük çanlar çalar, yeni yıl şarkıları hiç bıkmadan usanmadan listelenerek dinlenir de dinlenir :) Tüm bunları herhangi bir din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sadece mutlu olmak, dolayısıyla mutlu etmek için yaparım. 
Bu sene Kasım ortası itibariyle minik minik hazırlıklara başladım. İlk pırıltılı, ışıl ışıl paylaşımım ise Rimmel London'ın yeni çıkarttığı ojelerinden, "top coat" yani son kat olarak uygulanan ışıltılı ojesi olsun istedim :) Ben içerisinde sarı ve rose altın pırıltıları olanı aldım. Kırmızılı, mavili çeşitli renkleri mevcut. Siz de bu zamanlarda ışıltıyı seviyorsanız veya yeni yıl gecesi için minik parıltılar arıyorsanız, bu ojelere bir şans vererek Watsons mağazalarına bir göz atın derim. 
Son kat olarak sürülen bu tarz ojeler hem verdiği parlaklıkla göze hitap ediyor hem de ojenizin dayanıklılığını arttırarak tırnaklarınızda uzun süre kalmasını sağlıyor.

031 Mistletoe Mischief (Yaramaz ökseotu:))

2016'ya yaklaşırken her şeyin isteklerimiz doğrultusunda, kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini diliyorum, tüm ışıltılar, yenilikler bizimle ve sevdiklerimizle olsun.
Bir de Nat King Cole' den en sevdiğim yeni yıl şarkısını armağan ediyorum hepinize: 


Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

Follow my blog with Bloglovin

3 yorum :

  1. fotoğraf görsellerin öyle güzel ki gösterdiğin ürün kötü bile olsa aldırır :)))

    http://beyazbegonvil.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil