Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

7 Kasım 2015 Cumartesi

VINTAGE - KURUTULMUS GÜLLER iLE HEDiYELiK HAZIRLAMA


Benim en sevdiğim çaydır gül çayı <3 Mis gibi kokusu, beni sonbahardan kış'a doğru yolculuğa çıkartır ve kendi içimdeki vintage dünyamda kaybolur giderim.
Peki çok sevdiğiniz şeyleri sizin için çok anlamlı bir günün anısı olarak saklasa sevdiğiniz herkes, güzel olmaz mı? İşte ben de evlilik arifesinde tam da bu soruyu sordum kendime :)
Evleneceğimiz yerin adının "Rose Garden" (Gül Bahçesi) oluşu mu dersiniz, çiçeğim, dantelim, saçım, davetiyemiz mi dersiniz, gül çayı aşkım ve gül şeklinde ikramlık bezeler mi dersiniz, açılmış pembe güllerin güzelliğimi dersiniz bilmem ama gül reçeline kadar hatta parfümümün Şam gülü notalarına kadar uzatabilirim konuyu :)
İsteyenin çay olarak demleyip içebileceği ve tadıyla kokusuyla bizi güzelliklerle hatırlayabileceği, isteyenin görüntüsüyle saklayıp arada bir açıp koklayarak yine bizi sevgiyle anabileceği bir hatıra bıraktığımızı düşünüyorum. Neticede güzel bakan herkes bizi güzel görüyor zaten.
Yapmaya karar verdikten sonra, malzeme alışverişi ardından kısa bir süre  içerisinde minnak şişelerimizi tamamladık.
Sizin için önemli olan herhangi bir gününüzde buna benzer şeyler hazırlayabilir veya 
hazırlatabilirsiniz. Yeter ki hayalleriniz ve içinde yaşadığınız masallarınız gerçek olsun <3

Bizim için birer avuç mutluluk taşıyan herkese sevgiyle <3


Şimdi bir bardak gül çayı demleyerek ruhumun vintage yanını beslemeye gidiyorum. Bir de tatlı bir tavsiye; Diego Garcia'dan "Roses and Wine" dinleyin ;)
Size mis gibi bir hafta sonu diliyorum.
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. ay şahane görünüyorlar muhteşem :) keşif etkinliğinden geliyorum sizi takipteyim bloğuma da beklerim :) sevgiler http://efsaninguncesi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim, ben de takip ediyorum hemen, sevgiler.

      Sil