Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Buzdolabını açtığınızda dışı buğulanmış pet su şişeleri görmek istemiyorsanız, içtiğiniz suyun sıcaklığını kontrol edebilmek ve hem hijyenik, hem de pratik bir şekilde su içmek istiyorsanız, bir su pınarı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Sanılanın aksine, su pınarları ofislere özgü cihazlar değiller. Evde de rahatlıkla kullanılabiliyorlar, aynı benim yaptığım gibi. Plastik bir pompaya basarak su doldurmaktan sıkıldıysanız ve o plastik pompaların kanserojen maddeler içerdiğini biliyorsanız, sizin de su sebili kullanmanız gerekiyor. Pratik, hijyenik, sağlıklı ve lezzetli: Suyunuz tüm bu özellikleri taşımalı.

Ne yazık ki, piyasadaki su sebillerinin çoğunun üretim kalitesi son derece düşük. Çoğu, maliyeti düşürmek için plastik hazneler ve bölmeler kullanıyor. Bu tarz su sebillerinden uzak durun, zira damacana sulara kıyasla hiçbir faydaları bulunmuyor. Hatta daha sağlıksız oldukları bile söylenebilir, zira plastik bölmeler kısa süre içinde kireç tutup suyun lezzetini değiştiriyor. Yeni su sebili mevzuatına uygun, paslanmaz çelikten imal edilmiş hazne ve bölmelere sahip sebiller tercih etmelisiniz: Uğur Soğutma tarafından üretilen USP 20 D, tüm bu özellikleri taşıyor. 

                                                        
Tek avantajı bu değil elbette, USP 20 D üç musluğa sahip. Bu durum zannettiğinizden daha önemli, zira sıcak ve soğuk su musluklarına ek olarak normal su musluğu bulundurması, hava sıcaklığı uygunsa suyu doğal sıcaklığında içmenizi sağlıyor. Sıcak/soğuk musluklarla oynayarak ideal su sıcaklığını yakalamaya çalışan (ve başaramayan) herkes, bu özelliği takdir edecektir. Soğuk su bölmesi saatte 5 litre, sıcak su bölmesi ise saatte 2 litre su kapasitesine sahip, yani en kalabalık ailelerin (veya ofislerin) bile ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Suyu 5 dereceye kadar soğutabilen, 85 dereceye kadar da ısıtabilen USP 20 D, tüm standart damacanalar ile uyumlu. Alt kısmında da kapalı bir muhafaza alanı bulunuyor: Benim yaptığım gibi, yedek damacanayı burada depolayabilirsiniz. Yaklaşık bir aydan beri kullandığım USP 20 D, tüm beklentilerini karşıladı ve uygun bir fiyata son derece kaliteli bir su sebili sahibi olmamı sağladı. Gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim bu modeli https://satis.ugur.com.tr/item/usp-20-d/100017 adresinden peşin fiyatına 12 taksitle satın alabilirsiniz. 

                                             

Bir boomads advertorial içeriğidir.

7 Aralık 2015 Pazartesi

CATRICE DEFINING BLUSH SUNROSE AVENUE ALLIKMerhabalar!
Aralığın ikinci haftası oldu bile. Yavaş yavaş' dan geçtik hızlı hızlı sonlandırıyoruz artık 2015'i. Çam ağaçlarımızı süsledik, umutla ve huzurla bekliyoruz yeni yılı. Çam ağacımızın süslerinden esinlenerek bugün Türkiyeye yeni gelen bir markanın ürününden bahsetmek istiyorum. Catrice markası artık Rossmann mağazalarında satışta. Aslında bizlere çok yabancı bir marka sayılmaz Catrice. Essence markası ile birlikte Cosnova Güzellik Şirketi tarafından 2004 yılından beri üretimi gerçekleşmekte. Essence'in çok fazla ürününü denemedim ancak gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki Catrice ambalajlarının sağlamlığı ve ürünlerinin pigmentasyonu açısından daha başarılı gözüküyor. Ben çok fazla allık kullanmam, sağolsun yanaklarım her mevsimde oldukça kızardığı için beni allıklardan uzak tuttu :) ancak bu markanın ilk görüşte en çok allıkları çekti beni kendine bir de ojeleri. Ojelerinden de bu hafta içinde yeni bir yazımda bahsedeceğim.  


Allığın bendeki rengi 080 Sunrose Avenue. Çeşitli renk seçenekleri, pembeler ve şeftaliler mevcuttu ama ben içinde kahverengilik barındıran bu rengini tercih ettim. Siz de cilt renginize uygun olanını seçerek kontürleme işlemini de bu allık ile gerçekleştirebilirsiniz. İçerisindeki ışıltı sizi korkutmasın, asla simli değil ve o şekilde ışıltılı bir parlama yapmıyor. Ciltte çok soft ve sedefli bir duruşu var. İçeriğindeki C ve E vitamini sayesinde de cilde dost bir ürün olarak gözüküyor. Bir baz ile desteklendiğinde bütün gün dağılmadan kalabilen bir ürüne göre fiyatı oldukça uygun, 13 TL.  Ben Real Techniques'in allık fırçası ile uyguladım, gayet kolay dağılıyor ve uygulamada bir sıkıntı vermiyor. Hani kimi allıkları yüzünüze değdirdiğiniz an oracıkta kalı verir ve kıpırdamadığı için dağıtamazsınız ya işte bu allık asla öyle bir tehlike içermiyor.
Bir allık için benim yapabileceğim betimlemelerin sonuna geldik :)
Catrice markasından yeni ürünler deneyimledikçe düşüncelerimi paylaşacağım.Başka bir gün başka bir ürün incelemesi ile görüşmek üzere.
Sıcak bir kahve, 
Sıcak bir pazartesi,
Keyifli ve bereketli işleriniz olsun.
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

  1. Merhabalar blogunuzu takibe geldim blogumada beklerim mutlaka

    YanıtlaSil