Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

7 Aralık 2015 Pazartesi

CATRICE DEFINING BLUSH SUNROSE AVENUE ALLIKMerhabalar!
Aralığın ikinci haftası oldu bile. Yavaş yavaş' dan geçtik hızlı hızlı sonlandırıyoruz artık 2015'i. Çam ağaçlarımızı süsledik, umutla ve huzurla bekliyoruz yeni yılı. Çam ağacımızın süslerinden esinlenerek bugün Türkiyeye yeni gelen bir markanın ürününden bahsetmek istiyorum. Catrice markası artık Rossmann mağazalarında satışta. Aslında bizlere çok yabancı bir marka sayılmaz Catrice. Essence markası ile birlikte Cosnova Güzellik Şirketi tarafından 2004 yılından beri üretimi gerçekleşmekte. Essence'in çok fazla ürününü denemedim ancak gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki Catrice ambalajlarının sağlamlığı ve ürünlerinin pigmentasyonu açısından daha başarılı gözüküyor. Ben çok fazla allık kullanmam, sağolsun yanaklarım her mevsimde oldukça kızardığı için beni allıklardan uzak tuttu :) ancak bu markanın ilk görüşte en çok allıkları çekti beni kendine bir de ojeleri. Ojelerinden de bu hafta içinde yeni bir yazımda bahsedeceğim.  


Allığın bendeki rengi 080 Sunrose Avenue. Çeşitli renk seçenekleri, pembeler ve şeftaliler mevcuttu ama ben içinde kahverengilik barındıran bu rengini tercih ettim. Siz de cilt renginize uygun olanını seçerek kontürleme işlemini de bu allık ile gerçekleştirebilirsiniz. İçerisindeki ışıltı sizi korkutmasın, asla simli değil ve o şekilde ışıltılı bir parlama yapmıyor. Ciltte çok soft ve sedefli bir duruşu var. İçeriğindeki C ve E vitamini sayesinde de cilde dost bir ürün olarak gözüküyor. Bir baz ile desteklendiğinde bütün gün dağılmadan kalabilen bir ürüne göre fiyatı oldukça uygun, 13 TL.  Ben Real Techniques'in allık fırçası ile uyguladım, gayet kolay dağılıyor ve uygulamada bir sıkıntı vermiyor. Hani kimi allıkları yüzünüze değdirdiğiniz an oracıkta kalı verir ve kıpırdamadığı için dağıtamazsınız ya işte bu allık asla öyle bir tehlike içermiyor.
Bir allık için benim yapabileceğim betimlemelerin sonuna geldik :)
Catrice markasından yeni ürünler deneyimledikçe düşüncelerimi paylaşacağım.Başka bir gün başka bir ürün incelemesi ile görüşmek üzere.
Sıcak bir kahve, 
Sıcak bir pazartesi,
Keyifli ve bereketli işleriniz olsun.
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :