Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

1 Aralık 2015 Salı

KALYON TIRNAK VE TIRNAK ETi BAKIM YAGI


Merhaba Aralık! Merhaba kış severler :)
Havalar artık soğudu, cilt bakımımıza özen gösterdiğimiz gibi tırnaklarımıza da özen göstermemiz şart oldu. Kat kat soyulan ve cansızlaşan, güçsüzleşerek kırılan tırnaklarımıza her gün bir dakikamızı ayırabilirsek onlar da sağlıklı ve güzel görünebilirler.
Ben, bir süredir bir kaç kişiden methini duyduğum Pastel'in bakım yağının peşindeydim ama ne yaptım ne ettiysem bulamadım :) Top coat (son kat) olarak kullandığım ve memnun kaldığım Kalyon markasının bir de tırnak ve tırnak eti bakım yağına şans vermek istedim. Yaklaşık bir haftadır her gün tırnaklarıma fırça ile sürdükten sonra tırnak etlerine ve tırnaklara masaj yaparak yediriyorum. Keşke değişimi fotoğraflamak aklıma gelseydi ama şöyle söyleyebilirim ki; tırnaklarım da soyulmaktan yana eser kalmadı. İlginçtir ki sık oje sürmekten dolayı oluşan hafif sarartı bile yok oldu.
İçeriğinde E vitamini, jojoba, badem, lemon, ginseng ve nilüfer çiçeği ekstreleri mevcut. İçeriği sayesinde tırnak ve tırnak etlerini korumayı, nemlendirmeyi ve yenileyerek her zaman canlı kalmalarını sağlamayı vadediyor. Bıraktığı mis gibi kokusuda cabası. Ben işe yarayan bir ürün olmasını çok sevdim. İndirimsiz fiyatı 7.90 TL idi fakat indirim zamanı Gratis veya Watsons'lardan çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Kısaca kış aylarında cildimiz gibi  tırnaklarımızın da neme ihtiyaç duyduğunu unutmamamız lazım. Sizin tırnaklarınıza dair benimki gibi endişeleriniz varsa Kalyon'un tırnak ve tırnak eti bakım yağına bir şans verin derim.
Aralık ayı, seneye gerçekleştirmeyi planladığınız başlangıçlara hazırlanarak, verimli geçirebileceğiniz bir ay olsun.
Sevgiyle kalın,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:1 yorum :