Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

23 Mart 2016 Çarşamba

MAC FLUIDLINE GEL EYELINER - BLACKTRACK (SiYAH JEL EYELINER)


Merhabalar!
Bu dönemde öncelikle en büyük dileğim insanlığın biran önce aydınlanıp, huzurla yaşamayı öğrenmesi!
Gelelim bugünün konusuna. Herkesin ömürlük bir siyah kalemi veya eyeliner' ı olmalı diye düşünüyorum çünkü siyah benim için daima kurtarıcı olmuştur. Spor da olsanız şık da olsanız kalemi çekme şeklinizi değiştirerek bile makyajınızı tüm gün idare edebilirsiniz. Belki henüz en güzelini, akmayanını, dağılmayanını, tok bir renge sahip olanını arayanlarınız olabilir. Bu sebeple kendi deneyimlerim sonucu en beğendiğim siyah jel eyeliner'dan bahsetmek istedim; Mac' in Fluidline Blacktrack Gel Eyeliner'ı.


Bugüne kadar siyah kalemlerini denediğim pek çok marka oldu ; Dior, Lancome, Golden Rose, Avon (SuperShock), Oriflame, Wet n Wild ve Flormar bunların başında geliyor. Farkettim ki, birisinde hiç akmayan kalem ben de kap karanlık gözlere, siyah siyah birikimlere ev sahipliği yapan göz kenarlarına ve kurum gibi birikimleri olan göz altlarına sebep olabiliyor. Bu nedenle kendiniz de denemeden hiç bir göz kalemini satın almamanızı öneririm. Cildinizin yağlı veya kuru olması, makyaj öncesi kullandığınız krem, baz, sabitleme pudraları vs pek çok şey kaleminizin kalıcılığında değişikliklere sebep olabilir. Ben alerjilerimden dolayı göz içlerime uygulama yapmıyorum fakat göz üstüne veya kirpik diplerine çok güzel eyeliner uygulayabiliyorum :) Kuyruk sevmediğim için benim için sürmesi zor olmuyor. Genellikle jel eyelinerlar fırçalar yardımıyla sürüldüğü için kullanımı pek kolay olarak bilinmezler. Ancak Mac Fluidline - Blacktrack benim için bu tabuyu kırdı.


 Miktarı 3 gr' lık bir ürün. Açtıktan sonra kapağı ters olacak şekilde sakladığınızda ve kullanım sırasında uzun süre kapağını açık bırakmadığınız da  kolay kurumasını önlemiş olursunuz. Ben 3 sene de 2 kutu bitirdim. Açıkcası her gün makyaj yapmadığım için rahatlıkla uzun uzun kullanabiliyorum. Fiyat olarak baktığımızda ve piyasadaki benzer ürünlerle kıyasladığımız da uygun fiyatlı bir eyeliner olmadığını söyleyebilirim. Şuan da Mac Mağazalarında satış fiyatı 55,00 TL. Ancak kullanım süremin çok uzun olması, ben de hiç bir akma ,dağılma yapmaması, renginin matlığı ve kalıcığı sonucunda bu fiyata değer bir ürün olduğunu söyleyebilirim.
Ben ilk satın aldığımda fırçası ile birlikte satın almıştım. Mac'in 266 numaralı açılı fırçası ile uyguluyorum. Ancak başka bir açılı fırça ile de çok rahat kullanabilirsiniz. Bir kaç deneme sonucunda eliniz de rahatlıkla sürmeye alışıyor. Uyguladığınız fırçanızı kullanım sonralarında yıkamaya özen gösterin çünkü kısa süre de fırça katılaşacağından bir sonraki sürümleriniz de oluşan sertlik gözünüzü rahatsız edecektir.
Parlak ve ıslak duran siyah rengi sevmediğim için bu eyeliner'ın matlığı benim onu çok sevmeme sebep oldu. Akşam olduğunda göz makyajı temizleyicisi ile çıkartmadan asla akmıyor. Diğer markalarda başıma gelen kuruyup dökülme veya göz altlarıma bulaşma, en kötüsü bir kaç kere üzerinden geçmeden rengini vermeme gibi bir durumla Mac de karşılaşmadım. Özellikle bu son söylediğim bir kaç kere sürmek zorunda kalma durumu tahrişlerden dolayı alerjilere sebep olabiliyor. Bu eyeliner için ben de böyle bir durum söz konusu olmadı. 


Yıllarca çeşitli göz kalemlerine fırsat verdim, hala da yukarıda saymış olduğum markalar çekmecem de duruyor. Bu sıralar kahverengi kalem olarak da Note'un kalemini deneyimliyorum. Başka bir yazımda paylaşılmak üzere sırada bekleyenler arasında kendisi :)
Aranızda Mac Blacktrack'ı kullananlarınız varsa veya memnun olduğunuz başka bir siyah kalem veya eyeliner ile ilgili yorumlarınızı bırakmak isterseniz aşağıda yorumlar kısmında benimle görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.
Şansımıza değil de, huzurla, korkmadan yaşayabileceğimiz günlerimiz olsun.
Sevgiyle,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

2 yorum :

 1. I heard so many good things about this one by MAC. I need to give it a go. Lovely blog here btw! Would you like to follow each other on GFC? Please let me know on my blog so I can follow back. Thank you.
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hi Lenya, I followed you on GFC^^ Thanks for your kind reply, you should try it, you won't regret :)
   Have a nice day,
   EK.

   Sil