Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

2 Mayıs 2016 Pazartesi

MiGROS - ANNELER GÜNÜ iNDiRiMi (2-7 MAYIS 2016)

Herkese merhabalar!
Bugün, 2-7 Mayıs tarihleri arasında Migrosta cilt bakım ürünleri ve kozmetik alışverişlerinde geçerli olacak %50 indirim başladı. Her sene, önce Dünya Kadınlar Gününde, ardından Anneler Gününde gerçekleşen bu indirimi özellikle takip etmekte fayda var. Bir cilt bakım ürününü yarı fiyatına almak varken bir hafta sonra iki katına almamak lazım :) Tabi ki  bu söylediklerim ihtiyacınız varsa faydalı olur, eğer ihtiyacınız yoksa kullanmayacağınızı düşündüğünüz ürünlere boşuna para vermeyin derim. Hoş konu alışveriş olunca onu da alayım bunu da alayım sevdasına zaman zaman herkes düşebiliyor. 
İndirimsiz ve indirimli fiyatları ile birlikte alınabilecek bazı ürünleri aşağıda paylaşıyorum. Dediğim gibi, aradığınız pek çok cilt bakım ürününü bu hafta içerisinde Migroslarda bulabilirsiniz. 

Garnier, çift etkili göz makyaj temizleyicisi:                9,95       4,98

Nivea, besleyici duşta vücut kremi:                           22,90     11,45

Garnier, bb krem göz:                                                  10,95      5,48

Neutrogena, esneklik sağlayan el kremi spf20:         15,90      7,95
     


Bunlar benim ihtiyaçlarım doğrultusunda aldıklarımdı. Aradıklarım arasında Garnier'in yeni çıkan çift fazlı micellar suyu da vardı ancak henüz Migroslara gelmemiş. Bir de küçük bir tavsiye, orada ürün tanıtan arkadaşlar ağızdan girip burundan çıkarcasına ürün satmaya çalışıyorlar, alacağınız ürünlerin kutularını, içeriklerini kendinize uygun olup olmadığını göz önünde bulundurarak inceleyin ve öyle satın alın. Benim aldıklarım arasında merak ettiğiniz ürünler varsa aşağıya yorumlar kısmına sorularınızı bırakmayı unutmayın.
 Tüm annelerimizin anneler günü şimdiden kutlu olsun.
Sevgiler,
EKAşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder