Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

9 Ağustos 2016 Salı

HM LIPBALM - MAKSAT MUHABBET

Maksat muhabbet olsun,
HM lipbalm da muhabbetimize misafir olsun.
Yeniden merhaba!
Önemli olan iki lafın belini kırmak. Yıl olmuş 2016, bilmem kaçıncı yüzyıldayız, sizinde içinizden bağırıp, "yeter artık, insan gibi kardeşçe, sakin sakin yaşayın" dediğiniz oluyordur muhakkak. Bunca karmaşayı, sen-ben savaşını izlemek yerine çayırlarda koşmak, içine içine oksijen çekmek istiyor insan. Korku nedir bilmeden yaşasa insanlar, hiç öğrenmek zorunda kalmasa çocuklar korkmayı ve korkulacak da hiç bir şey olmasa dünyada! Yarınları düşünmeden, sadece huzurla  bugünü yaşamaya fırsat olsa keşke. Her gün yeterince bunları düşünür olduk zaten, biraz da kafa dağıtmaya çalışalım.


Bir kaç ay önce H&M İzmir- Mavibahçe'ye geldi ve günlerce  Bostanlı pazarı gibi yağmalandı. Uzun bir süre insanların sakinleşmesini bekledim gitmek için. Gözünü sevdiğimin Ankara'sında H&M böylemiydi, karını kışını özlüyor insan ( Sıcaktan erimekte olan, Ankara'da 6 sene yaşamış bir İzmirli'nin araya sıkıştırdığı bir serzeniştir). Neyse, artık daha bir sakinledi , aradığını bulabiliyor en azından insan. 
Bir ay önce kasada kenarda gözüme çarpan bu gül şeklindeki şey her ne olursa olsun sadece şeklinden dolayı benimle gelmeliydi. O bir güldü, çok da sempatik bir güldü :) Bizim evde deli var, tepesinde gülü var misali bir insan olduğum için beni tanıyan herkes ne demek istediğimi anlamıştır :) 
Bir kaç rengi daha vardı sanırım ancak ben yavru ağzı rengini aldım, içinde minnak bir de aynası olan bu lipbalm bu yaz benimle oradan oraya geziyor. Nem vermesi benim için yeterli, çok bir renk vermiyor ama doğal duruyor. Yapış yapış değil. Yazın güneşden kuruyan dudaklarınızı arada bir nemlendirmeyi atlamamanız lazım.
Geçenlerde bir gün yine H&M'de kasadayım, makyaj süngeri alıyorum. Kasadaki çocuk:
"Hanımefendi almışken 3-5 tane alın, beyaz olanı tükendi, pembe olanından hiç gelmedi, mor olanından sayılı geldi, bir daha bulamayabilirsiniz, 8 lirayken stoklayın" dedi :)) Bir an durdum ve düşündüm, nasıl bir savaşın içindeyiz de makyaj süngerine kıtlık gelmiş olabilir diye...
Bu post'umla dünyaya barış getirebilmeyi çok isterdim, belki de bir "gül" ...
Umutlu kalın,
Sevgiler,
EK

Aşağıdaki linke tıklayarak Gmail hesabınız ile bloğuma üye olmayı unutmayın:

8 yorum :

 1. Hepimizi stokçu yapmak istiyorlar :))) Ambalajı da ne güzelmiş lipbalmın.. Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 2. Aynen öyle :) Teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
 3. blognuz çok hoş .. hayırlı olsun tekrardan ... gfcden takip etmek için yarım saattir uğraşmam rağmen hata verdi bende sadece g+ dan takip edebildim... gfc için tekrar uğrayacağım... sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, daha önce de bu şekilde hata verdiğine dair bir yorum almıştım, şimdi yeniden sildim ekledim gfc yi , umarım düzelmiştir, kendim deneyince hata vermiyor şimdilik. Sevgiler

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. merhaba canım blogun çok şeker ve çokda begendim :)
  ayrıca bende bloguma beklerim gfc den takibe aldım canım :)
  havvaturan5.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil